КЕБУ

Команда електронних бібліотек України

Підлітки втрачають інтерес до читання книжок

26 грудня 2012 | 09:45 pm

Підлітки втрачають інтерес до читання книжок, особливо паперових!

08-2011

"Молодь стала набагато менше читати, констатують соціологи. Підлітки майже не читають книжок, які не входять до шкільної програми. Наприклад, у Росії на одного неповнолітнього читача припадає 10 книжок на рік, що в чотири рази менше, ніж 35 років тому. Літературні критики наголошують, що інтерес до книжки падає сьогодні у всьому світі."

...

"Сьогодні читання художньої літератури в підлітковому середовищі витісняється, констатує директор Інституту соціології освіти Російської академії освіти, академік РАО Володимир Собкін. Він досліджує динаміку дитячого читання у Росії впродовж останніх 35 років, починаючи з 1975 року. І те, що не формується мотивація до читання, – це біда, каже він.

«Дійсно, за даними 70-х років, учень старших класів читав близько 3 книг щомісяця, а це близько 40 книжок за рік. Дівчата читали більше, хлопчики – менше. Сьогодні ж школяр за місяць читає менше однієї книжки і, в кращому випадку, набирається 10 за рік. Це зовсім інший читацький досвід, культура інша, мотивація інша. Це абсолютно дві різні читацькі культури. І питання не в тому, на якому носії вони читають художню літературу, а питання в кількості – і в цьому сенсі різниця фантастична. А це значить, що з таким бідним запасом читання, сучасний випускник школи просто погано розуміє тексти, які він читає. Мене абсолютно не дивують низькі результати з Єдиного державного іспиту, які показують московські школярі сьогодні. Це, дійсно, так. Вони погано читають, повільно. Вони не вміють читати», – зауважив Володимир Собкін."

...

"«Коли мати чи батько читає дитинці в 3 роки – це і є мотивація»

Психологи не радять примушувати дітей читати. Але мотивувати варто і починати потрібно з раннього дитинства, коли особистість ще тільки формується, говорить психолог Іван Бех, який багато років займається проблематикою виховання дітей.

«Є періоди, коли не треба серйозно, спеціально викликати мотивів. Все, що є доброго і поганого закладається в ранньому періоді – від 3 до 7 років. У цей період найбільш розвинені механізми наслідування, ідентифікації. Коли мати чи батько читає дитинці в 3 роки – це і є ця мотивація. Якщо пропустили ці періоди, тоді так важко надолужити все це, так важко вже змінити ту структуру мотиваційну її. Бо вона застиглою стала, і її розм’якшити надзвичайно важко», – сказав психолог.

Викликати інтерес у дитини до книжки фахівці радять з 3 років. І обов’язково обговорювати прочитане. А головне – дорослим треба показувати приклад та читати самим."

Цитати з http://www.radiosvoboda.org/content/article/24283208.html

Коментувати можна багато. Наприклад:

1 - соціонічні типи сприйняття: ..., аудіали і візули. Для одних - Звук, для інших - Вигляд.

2 - Багато Людей професійну літературу читають з електронних пристроїв.

3 - державна політика у сфері освіти і науки....

Але ми говоримо, просто - бібліотека в коропці 0,5на 0,5 на 0,2 - це не стіна з книжковими поличками, які потрібно доглядати, не кажучи уже про ціни.

Тому важливо щоб читали, слухали і навчались практикуючи.

А ваша думка? Підморгує« 2012 - 91 рік Вінні… · Підлітки втрачають інтерес до читання книжок · Класний ПІАР-чик -… »

Прокоментуйте!


Стиль `onWall Kubuntu` від Lited
Get your own blog immediately for free with Lited!