КЕБУ

Команда електронних бібліотек України

Кольорові фарби чорно-білого поняття авторства і першоджерела, або як деякі автори вбачають закон на своїй стороні і безвідповідальність

10 жовтня 2010 | 03:34 pm

Давно не було гарної причини нагадати про таке болюче питання Інтернету, як авторство і першоджерело.

Нарешті при відсутності часу, появився стимул, який заставив про це згадати і написати два слова.

Історія дуже довга, але суть її така, що по електронній пошті до мене звернувся, один із співавторів (я в цьому невпевнений досі про співавторство) щодо тексту розміщеного у бібліотеці. Його "претензії" закінчувались вимогою поставити лінк на першоджерело (на його думку). У листі, я погодився виконати умови, якщо отримаю відповіді підтверджені "законом" на два запитання з моєї сторони "Як я маю знати що це звертається точно співавтор? і Що може довести, що саме той сайт є першоджерелом?"

Відповідь була просто ... "дивіться дату архіву, куди викладено текст", а щодо авторства "йде мова не про авторство, а про першоджерело".

Звісно, я спробував пояснити, можливій співавторці, що якщо вона надішле копію документів(по електронній пошті)- це зніме всі мої сумніви, і як належиться, виконаю вимоги співавтора.

На що я отримав листа у "натягнутій культурній формі" з натяком на суд, або, забрати текст з загального доступу.

І ще багато слів, і жодних дій.

Отже, серед авторів є люди, які не усвідомлюють, що вони є такими ж суб'єктами закону як і всі. Тому відсутність даних, що підтверджують їхню особу, не можуть слугувати перепоною до дотримання їх авторських прав- що в корені і є порушенням законних процесів.

Я мав кілька дотиків до авторів у подібній ситуації, однак такого не розуміння я ще не зустрічав.

Дуже цікаво почути думку інших авторів літературних творів та наукових праць.

Ви запитаєте чим закінчилось, виявилось, що дата мого файлу на три місяці старша, за дату архіву,

на який мені вказали. Текст я забанив, тепер він мертвий, а автори із текстом у

"чрвоному списку"

З повагою

упорядник КЕБУ« Не елктронні… · Кольорові фарби чорно-білого поняття авторства і першоджерела, або як деякі автори вбачають закон на своїй стороні і безвідповідальність · Історія… »

Прокоментуйте!


Стиль `onWall Kubuntu` від Lited
Get your own blog immediately for free with Lited!