КЕБУ

Команда електронних бібліотек України

Категорія: Новини · Стрічка новин


Кращі книги 2016

Шукали довго, тяжко, наполегливо конкурси кращих книжок України і ось найшли перші сліди...

Майже 3 роки ми шукали українські рейтинги кращих книг. І ось виявилось наступне:

"17 лютого 2017 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулась урочиста церемонія нагородження переможців XVIII Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2016»" - отже 18 років існує цей рейтинг, на нього виділяються кошти, номінуються книжки, а ми і чути не чули?! Де перелік номінантів, де правила участі та відбору номінантів, де перелік переможців...??????

Питань багато - відповідь одна, механізм національного рейтингування за 18 років не розроблено!- призерів майже не публікують у ЗМІ та й сам конкурс маловідомий загалу.

Як не крути старі проблеми збереглись, більше того, вони стабільно продовжують працювати по непрозорих правилах!

«Шевченківську енциклопедію» відзначено нагородами XVIII Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2016»

Джерело: http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news1/Pages/View.aspx?MessageID=2874

· Retweet Retweet! · Share Share · Коментарі (0) ·

2014 гукається 2017

Ви запитаєте "про що це?"

Про книгу!

Книга «Зірки і макові зернята» видана у Китаї (12.01.2017)

Читати далі...
· Retweet Retweet! · Share Share · Коментарі (0) ·

Слово британським економістів

"Прийнято" вважати, що піратство завдає шкоди і збитків правовласникам, однак британські вчені-економісти вважають інакше. З останньої доповіді вчених Лондонської школи економіки виходить, що поширення піратського матеріалу не тільки не завдає шкоди, але навіть допомагає в розвитку і збільшенні прибутку. За за останні 15 років творча індустрія переживає застій і навіть стагнацію, однак, падіння прибутку за весь цей час зафіксовано не було! З висновку вчених випливає, що за допомогою піратів музичної та кіноіндустрії з'являється альтернативна реклама і в цілому галузі стають тільки популярнішим.

Джерело http://relax.ru/post/92217/ocherednaya-sensaciya-ot-britanskih-uchenyh.html?feed=popular

· Retweet Retweet! · Share Share · Коментарі (2) ·

Хороші новини - проекти КЕБУ повертаються

Доброго усім дня!

Трішки давніше, років 5 тому було два діючих проекти, так би мовити дітлахи КЕБУ:

Реаніматор

та

Мурахоїд.

Реаніматор - для відновлення текстів з втрачених або "мертвих" бібліотек, а Мурахоїд - пошук електронних книг для користувачів за запитом, створення бази лінків. Спочатку великий азарт і натхнення, дозволили проектам почати працювати, та з часом, крок за кроком, усе почало працювати "не так".

Певні обставини призвели до того, що ці проекти поступово загасли, і повністю випали з поля зору. Ось сьогодні блукаючи нетрями виявилось - Раніматор живий. Це хороша і практично життева новина!

З поверненням - Реаніматор reanimator.uaweb.org, textreanimator.org.ua

Реаніматор

· Retweet Retweet! · Share Share · Коментарі (0) ·

Зламане дерево - теж на книжки!

11.2012

Скульптор Єгор Зігура біля Політехнічного інституту(Київ?) вирізує із столітнього бука скульптуру у вигляді стосу книжок. ...

"Два місяці тому мені подзвонив один із місцевих жителів і запропонував вирізати із дерева скульптуру. Сказав, що вже примітив столітній бук, який зламався під час грози півроку тому. Я погодився зразу, бо вже мав ідею для майбутньої скульптури. Ніяких проблем із дозволами не було — цей чоловік отримав все замість мене", - розповів скульптор.

Скульптура сягатиме п'яти метрів у висоті. Зверху її прикрашатимуть металеві елементи - шапка магістра і краватка.

"За сонячної погоди працюю по 6 годин в день. Працювати з цим деревом важко, бо з одного боку бук ще живий, а з іншого — повністю висох. Коли йде дощ, влаштовую собі вихідний. Ніякого навісу там зробити не можна, а працювати під дощем неможливо.

Людям майбутня скульптора подобається. Всі зупиняються, роздивляються і фотографують на мобільні телефони. Допомоги поки ніхто не пропонував", - додав він.

Скульптуру планують відкрити 16 листопада, напередодні міжнародного дня студентів.

"Скульптура вже майже готова, залишилося покрити її зверху лаком і зробити металеві елементи. Вже зараз перехожі кажуть, що ця скульптура — родзинка парку біля Політехнічного інституту", - сказав Єгор Зігура.

Джерело http://gazeta.ua/articles/culture/465072

· Retweet Retweet! · Share Share · Коментарі (0) ·
« Минуле
Стиль `onWall Kubuntu` від Lited
Get your own blog immediately for free with Lited!